بک لینک ( Backlink ) چیست؟
به هر نوع لینک از سایت دیگری به وبسایت کسب و کار شما، بک لینک گفته می شود. به اعتقاد اغلب کارشناسان و متخصصین بازاریابی دیجیتال، ایجاد بک لینک های پایدار و با کیفیت بهترین روش برای افزایش رنک و اعتبار وبسایت می باشد. همان طور که در جمله پیشین اشاره شد، پایدار و با کیفیت بودن بک لینک اهمیت فوق العاده ای دارد و هر نوع لینکی ضرورتا مفید نمی باشد و حتی می تواند باعث از بین رفتن رنک و مسدود شدن کامل آن توسط موتور های جستجو شود.
پس بک لینک ( Backlink ) پایدار و با کیفیت یعنی چه...؟
بک لینک های مناسب بایستی دارای ویژگی های ذیل باشد :
  • وبسایتی که بک لینک شما در آن قرار دارد، خود دارای اعتبار خوبی باشد.
  • بک لینک شما در وبسایتی مرتبط به موضوع کسب و کار شما قرار داشته باشد.
  • بازدید کننده برای شما به همراه داشته باشد
  • عبارت لینک ( Anchor Text ) بکار رفته شده در کلمات کلیدی کسب و کار شما باشد.
  • صفحه فرود ( Landing Page ) اصولی و استانداردی داشته باشید.
  • بک لینک بهتر است در بین متن اصلی سایت هدایت کننده قرار گیرد تا اینکه در فوتر آن وبسایت
  • بک لینک هایی که به وبسایت شما متصل می شوند از چندین منبع باشد و نه یکی
آیا آسان ادز می تواند بک لینک های مناسب برای کسب و کار من پیدا کند...؟
پس از بهینه سازی ساختار و به خصوص محتوای وبسایت شما، آسان ادز با کمک شبکه گسترده ای از بلاگ مستر ها، خبرگزاری ها و وبسایت های تخصصی، اقدام به ارائه مطالب کسب و کار شما در قالب مقالات آموزشی، علمی، خبری و رپرتاژ آگهی می نماید تا با نمایش این محتوا در وبسایت آنها و هدایت لینک به سایت، شما صاحب مجموعه ای از بک لینک های مناسب و با کیفیت شوید. اما در نظر داشته باشید ایجاد بک لینک فرایند زمانبری است و ممکن است تا چندین ماه بطور انجامد.
چندین ماه! آیا راه سریعتری هم هست...؟
ایجاد بک لینک های پایدار، با کیفیت و امن، چندین ماه طول می کشد و برای ایجاد یک بک لینک با این خصوصیات هیچ میانبری نیست. اما در صورت درخواست خود کسب و کار ها، آسان ادز می تواند بک لینک هایی را برای شما خریداری نماید تا بسیار سریعتر نتیجه بگیرید. بایستی در نظر بگیرید که خرید بک لینک ارزان نیست و برای مدت زمان طولانی نباید خریداری شود. بطور کل آسان ادز این روش را پیشنهاد نمی کند و حتما بایستی همزمان با این کار نسبت به ایجاد بک لینک های پایدار اقدام کرد.