صفحات فرود ( Landing Page )
صفحه فرودی که خوب طراحی شده باشد تا حد زیادی می تواند تبلیغ را برای PPC و یا کمپین های بازاریابی ایمیل شما افزایش دهد. به جای هدایت بازدید کننده از این منابع به وب سایت عمومی (که زمان زیادی برای پیدا کردن آنچه که به دنبال میکنند صرف میشود، شما می توانید آنها را به یک صفحه فرود خاص طراحی شده هدایت کنید که آنها را دقیقا به همان مسیر که می خواهید میبرد. اما ایجاد صفحات فرود موثر همان ایجاد خبرنامه وب سایت و یا ایمیل موفق نیست. دستورالعمل های خاص وجود دارند که شما باید به منظور به حداکثر رساندن موفقیت خود صفحه پایبند آنها باشید..
صفحه فرود چیست؟
در بهترین حالت،یک صفحه فرود به هر صفحه وبی گفته میشود که یک کاربر میتواند وارد آن شود...
هدف شما از صفحه فرود چیست؟
صفحات فرود، مانند هر بخش دیگری بازاریابی آنلاین نیاز به اهداف دارد. بدون اهداف واقعی هیچ راهی برای ایجاد یک صفحه موثر نیست. شما همچنین انتظارات خاص برای صفحه فرود خود باید داشته باشید که در آن به میزان موفقیت شما کمک میکند. این انتظارات می تواند مبتنی بر تجربه های قبلی، شواهد و یا حتی رویاپردازی شماباشد. اما داشتن شماره خاص کمک میکند که نتایج واقعی خود را با یکدیگر مقایسه کنید. این می تواند تبلیغات و یا تعداد افرادی که از صفحه فرود شما گذشته اند، و یاگزینه های دیگر براساس اهداف شما باشد
سادگی بهترین انتخاب است
صفحات فرود نیاز دارند در مقایسه با وب سایت های دیگرتا حد زیادی ساده تر طراحی شوند. به این دلیل که صفحات فرود اهداف بسیار خاصی دارند و نباید شامل هر گونه اطلاعات زاید باشند که باعث شود بازدید کنندگان شما از بازدید صفحه شما منصرف شوند.
فقط سوالات مهم و مرتبط بپرسید
اگر صفحه فرود شما شامل فرم باشد مطمئن باشید که تنها برای کسب حیاتی ترین اطلاعات باشد. اگر می خواهید بازدید کننده برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل جذب کنید,از پرسش درباره آدرس ایمیلشان اطمینان حاصل نمایید. هر چیزی بیش از آن شانس اتمام و ارائه فرم را از جانب بازدید کنندگان پایین می آورد.
اگر شما برای خرید چیزی از بازدیدکنندگان تقاضا دارید ، به ساده ترین شکل ممکن در اختیارش قرار دهید. فقط سوالات مهم و مرتبط بپرسید:از قبیل صدور صورت حساب و اطلاعات حمل و نقل به همراه صفحه نمایش تایید قبل از قرار دادن سفارشات . آن را تا حد امکان ساده و مختصر نگه دارید. برای کسب اطلاعات بیشتراز آنها تا پس از قرار داده شدن سفارشات صبر کنید.